Найзагадковіший письменник Англії

Англійці кажуть: "Якщо ви не знаєте Алісу й Чеширського Кота, Капелюшника й Шаленого Зайця, ви нічого не знаєте про Англію". Це герої відомої книжки Льюїса Керролла "Аліса в Країні Див", що є перлиною дитячої англійської літератури. З нагоди 185-річчя письменника бібліотекою проведений усний журнал, під час якого користувачі ознайомилися з презентацією про життєвий і творчий шлях письменника, та переглянули буктрейлер до книги "Аліса в країні чудес ", та уривок останньої на даний час екранізації з фільма, який був презентований режиссером - Тимом Бертоном у 2010 році.


Льюїса Керролла називають найзагадковішим письменником Англії. У його особистості поєдналося непоєднуване: математик і письменник, священик і фотограф, філософ і великий друг дітей. Уперше в історії літературної казки Льюїс Керролл зробив головною героїнею книжки реальну дівчинку, а точніше — її творчу уяву, що здатна породжувати інший світ — Країну Див. Тут усі земні правила летять шкереберть, тут можна бігати за Білим Кроликом, робити дурниці, дражнитися й поводитися неправильно. У своїй уяві людина завжди є вільною, вона може збільшуватися або зменшуватися, швидко пересуватися в різних просторах і робити все, що заманеться. Кожній людині потрібен, стверджує Льюїс Керролл, свій особистий простір та її особиста свобода.

Розмірковуючи про світ дітей і дорослих, про поняття правильне та неправильне, свободу й обов’язок, письменник Льюїс Керролл створив казковий світ, де не було ніяких обмежень для вільного польоту фантазії, де можна було вигадувати казна-що, не підкорятися королю й королеві й узагалі нікого не боятися. Іншими словами, де можна бути собою, вільною особистістю, котра здатна міняти все довкола силою своєї уяви!

Несправедливо, що Льюїса Керролла знають всі, а Чарльза Латвіджа Доджсона - майже ніхто. Між тим, це один і той же чоловік, хоча Доджсон і Керрол з'явилися на світ в різний час. Доджсон народився 27 січня 1832 а Льюїс Керолл - 4 липня 1865, коли під цим псевдонімом була вперше видана "Аліса в країні чудес".

Коментарі