Присвячено книголюбам


Часто в міських парках можна зустріти людину з книгою. Це ідея безумовно сподобалася архітекторам, і тоді з'явилася книга в камені, металі, у монументі, у вигляді вуличних скульптур, і навіть у вигляді фонтанів. У різних містах світу існує величезна кількість скульптурних композицій, які присвячені книгам, письменникам, героям літературних творів і навіть читачам.
Оригінальний пам'ятник стоїть у дворі дитячої бібліотеки в Єревані (Вірменія). Скульптура заввишки близько 2,5 метрів складається з книг і світильників. Автор реалізував ідею «читаючого» пам'ятника зовсім незвично. Будь-який бажаючий може сісти на скульптуру, ставши читачем. Перебуваючи в цьому «кріслі» з книг, ви самі стаєте героєм пам'ятника, навіть можете почитати величезну книгу, освітлену символічною лампою.У маленькому містечку Уеллс (Англія), можна натрапити на паркові скульптури «читаючих» середньовічних матрон, що витончено розташувалися на лавках міського парку.Скульптурна композиція «Ніч перед екзаменами», де зображені київські студенти – першокурсники. Дана скульптура розташована на території Університету економіки та права «Крок» в Києві.


Для багатьох авторів, які працюють у жанрі міської скульптури, книга і людина, яка читає, асоціюється зі студентством. Приклади подібної творчості в різних країнах багато в чому збігаються. Наприклад, у Гомелі (Білорусь) біля державного університету імені Ф. Скорини з'явилася кам'яна студентка, яка читає, їсть яблуко і задивляється на перехожих.


А ось веселий пам'ятник вундеркіндові в Кореї, як би натякає книголюбам і студентам не перестаратися в осягненні наук і читанні, а то можете перетворитися на великоголового «ботаніка». Хоча хіба це так вже погано?


У місті Льовен (Бельгія) студент-читач настільки перезаймався в ніч перед іспитом, що змушений поливати себе кока-колою.


А що ви побачите у цій гротескній композиції «Незважаючи на історію»? Цей пам’ятник книзі встановлений у Лондоні.


Пам’ятник читаючий дівчинці в Мадриді відображає світ фантазій, в який переносять книги. Насправді, це символ інтелектуального навчання жінок, присвячений Кларі Кампоаор, активістки за права жінок (це мабуть ім’я Клара зобов’язує).

Коментарі