Історія бібліотеки

Історія Деснянської бібліотеки нерозривно пов'язана з історією створення ВКХП № 2. Історія ж комбінату почалась з листопада 1972 року, коли в дію був введений елеватор. Робітниче селище, яке створилося біля промислового підприємства, отримало статус населеного пункту, як селище міського типу Десна в 1984 році за рішенням Президії Верховної ради УРСР. У 1987 році в приміщенні сімейного гуртожитка на першому поверсі виділили три кімнати розміром 43 кв. м. для бібліотеки.

Вхід до бібліотеки. 2019

Першим бібліотекарем, яка прийняла фонд в липні місяці 1987 року стала Сокотун Галина Василівна. Так, як бібліотека в селі Телепеньки закривалася, весь фонд, який налічував близько 11 тисяч перевезли до селища Десни. Своїй професії Галина Василівна присвятила 13 років, але так склалося, що за сімейними обставинами вона розрахувалася за власним бажанням.

Галина Василівна Смокталь (Сокотун). 2019

В серпні місяці 2000 року фонд бібліотеки прийняла Оксана Василівна Мамчур. Фахової освіти новий бібліотекар не мала, а тому у 2005 році поїхала навчатися до Тульчинського училища культури, який закінчила у 2008 році.

Оксана Василівна Мамчур. 2013

У 2010 році для Деснянської бібліотеки настали кращі часи, було замінено старі вікна, на нові метало-пластикові та переобладнана стіна з новими вхідними дверима. А найголовнішою подією цього року стало придбання комп’ютерної техніки, та підключення до Всесвітньої мережі Інтернет.

В зв’язку з появою комп’ютерної техніки до бібліотеки було прийнято ще одного бібліотекаря, яким стала Тетяна Петрівна Попельянц, яка на той час закінчувала Тульчинське училище культури.

Тетяна Петрівна Попельянц. 2013

В 2012 році за рахунок коштів районного відділу культури в бібліотеці був здійснений капітальний ремонт, після чого бібліотека набула сучасного вигляду. Для кращого інтер’єру в бібліотеці замінені меблі на сучасні нові, що значно покращує внутрішній вигляд бібліотеки.



В 2013 році Попелянц Тетяну Петрівну призначили на посаду заступника начальника відділу культури, а на її місце прийняли нового працівника бібліотечної справи Крістіну В'ячеславівну Шевченко.


26 жовтня 2018 року, враховуючи висновок Вінницької облдержадміністрації, Вінницька міська рада прийняла рішення № 1385 про добровільне приєднання територіальної громаду селища Десна Вінницького району Вінницької області до територіальної громади міста Вінниці.

30 листопада 2018 року, враховуючи рішення Вінницької міської ради № 1385 від 26.10.2018 року та рішення Деснянської селищної ради № 70 від 26.10.2018 року, відповідно до Закону України "Про добровільне об’єднання територіальних громад", керуючись ч. 3 ст. 26, ч. 1 ст. 59 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", Вінницька міська рада прийняла рішення № 1424 "утворити Деснянський старостинський округ з центром в селищі міського типу Десна (Вінницька обл., Вінницький р-н, смт. Десна, вул. Гагаріна, буд. 2) до складу якого входить територія селища міського типу Десна."

Того ж дня Вінницька міська рада прийняла рішення № 1425 "Про початок реорганізації Деснянської селищної ради шляхом приєднання до Вінницької міської ради". Цим рішенням було утворено комісію з реорганізації Деснянської селищної ради Вінницького району Вінницької області та затверджено її персональний склад. До складу комісії увійшла, зокрема, Мамчур Оксана Василівна - "завідувач філією бібліотеки" (так записано в рішенні).

21 грудня 2018 року з метою приведення у відповідність статутів закладів, підпорядкованих департаменту культури міської ради, до вимог, встановлених п. 133.4 ст. 133 Податкового кодексу України, у зв’язку з прийняттям рішенням Вінницької міської ради № 1385 від 26.10.2018 року та рішення Деснянської селищної ради № 70 від 26.10.2018 року, Вінницька міська рада прийняла рішення № 1483 про затвердження в новій редакції статуту ЗК "Вінницька міська централізована бібліотечна система". Даним статутом визначено, що до складу Вінницької міської ЦБС входять 18 бібліотек, в тому числі в якості філії № 3 Деснянська бібліотека.

З 02 січня 2019 року працівник Деснянської бібліотеки введений до штату ЗК "Вінницька міська централізована бібліотечна система".

14 березня 2019 року Вінницька міська рада рішенням № 661 внесла зміни у склад Комісії з реорганізації Деснянської селищної ради. В додатку до рішення член комісії Мамчур Оксана Василівна позначена вже, як "бібліотекар бібліотеки-філії № 3 закладу культури "Вінницької міської централізованої бібліотечної системи".

Розглянувши поданий комісією з реорганізації Деснянської селищної ради Вінницького району Вінницької області Передавальний акт, Вінницька міська рада прийняла рішення № 1707 від 29.03.2019 про затвердження Передавального акту Деснянської селищної ради та зобов’язала Департамент культури міської ради "забезпечити безоплатну передачу на баланс ЗК "Вінницька міська централізована бібліотечна система" переданого комісією з реорганізації Деснянської селищної ради майна, активів, зазначені в додатку 2 до Передавального акту, відповідно до вимог чинного законодавства".

Згідно Передавальному акту: "Вінницька міська об’єднана територіальна громада в особі Вінницької міської ради, місцезнаходження: 21050 м. Вінниця вул. Соборна, 59, внаслідок реорганізації Деснянської селищної ради (ЄДРПОУ 02775863, місцезнаходження: 23240 Вінницька обл., Вінницький р-н., смт Десна вул.Гагаріна, 2) шляхом приєднання до Вінницької міської ради є правонаступником майна, прав, обов’язків, активів та зобов’язань Деснянської селищної ради".

На виконання даного Рішення голова комісії з реорганізації Деснянської селищної ради Владислав Володимирович Скальський з відома директора департаменту культури міської ради Максима Валерійовича Філанчука безоплатно передав з балансу Деснянської селищної ради на баланс ЗК "Вінницька міська централізована бібліотечна система" будівлю бібліотеки по вул. Гагаріна, 2, про що складено "Акт прийому - передачі на баланс установи майна, активів та зобов’язань" від 15.05.2019 р.

Після входження з 1 січня 2019 року до складу Вінницької міської ЦБС, Деснянська бібліотека залишилась без бібліотечного фонду, без меблів, без комп’ютерної техніки. Новоутворена філія була заново укомплектована фондами, меблями і технікою виключно за рахунок коштів міського бюджету.  У січні та в лютому для бібліотеки було придбано меблі на загальну суму 104870 грн., комп'ютер та сформовано новий бібліотечний фонд з 4022 примірників книг на суму 69221 грн.

Оксана Василівна Мамчур. 2019
  




Послуги, які надає бібліотека:
  • задоволення інформаційних та дозвіллєвих потреб;
  • надання в користування книг та періодичних видань;
  • виконання бібліографічних довідок всіх типів;
  • виставкова робота;
  • робота інформаційно - пошукового апарату;
  • отримання кваліфікованої допомоги у пошуку інформації.
В бібліотеці користувачі можуть стати учасниками подорожей по сайтах, оволодіти найновішою інформацією.

Тут можна навчитися основ комп'ютерної грамотності, швидко підготувати реферат, отримати будь-яку інформацію по каналах Інтернету, вступити в електронне листування з друзями, пограти в комп'ютерні ігри, здійснити подорож по віртуальному світу.

Коментарі