Історія Десни

Історія Десни нерозривно пов'язана з історією Вінницького комбінату хлібопродуктів (ВКХП) № 2. Комбінат розпочав роботу в листопаді 1972 року, коли в дію був введений елеватор. Навколо підприємства утворилось робітниче поселення. В 1984 році за рішенням Президії Верховної ради УРСР поселення отримало статус населеного пункту, як селище міського типу Десна.

26 жовтня 2018 року, враховуючи висновок Вінницької облдержадміністрації, Вінницька міська рада прийняла рішення № 1385 про добровільне приєднання територіальної громади селища Десна Вінницького району Вінницької області до територіальної громади міста Вінниці.

30 листопада 2018 року, на підставі рішення Вінницької міської ради № 1385 від 26.10.2018 року та рішення Деснянської селищної ради № 70 від 26.10.2018 року Вінницька міська рада рішенням №1424 ухвалила "утворити Деснянський старостинський округ з центром в селищі міського типу Десна (Вінницька обл., Вінницький р-н, смт. Десна, вул. Гагаріна, буд. 2) до складу якого входить територія селища міського типу Десна."

За словами Вінницького міського голови Сергія Моргунова "Цим рішенням ми юридично ставимо крапку щодо приєднання Десни до Вінниці. Цей процес тривав з 2015 року, і сьогодні він на стадії логічного завершення. Тому при формуванні бюджету на 2019 року ми будемо враховувати питання, які пов’язані з Десною з точки зору розвитку і підтримки соціальної та іншої інфраструктури".

Того ж дня Вінницька міська рада прийняла рішення № 1425 "Про початок реорганізації Деснянської селищної ради шляхом приєднання до Вінницької міської ради". Цим рішенням було утворено комісію з реорганізації Деснянської селищної ради Вінницького району Вінницької області та затверджено її персональний склад. До складу комісії увійшла, зокрема, Мамчур Оксана Василівна - "завідувач філією бібліотеки" (так записано в рішенні).

Також одним з сесійних питань було затвердження Положення про старосту Вінницької міської об’єднаної територіальної громади. У документі йдеться про те, що староста є виборною посадовою особою місцевого самоврядування, яка представляє інтереси жителів села/селища, що входить до відповідного старостинського округу.

До проведення перших виборів старости на території смт. Десна, обов’язки старости виконувала Галина Миколаївна Обливач, яка здійснювала повноваження селищного голови територіальної громади, що приєдналася до міста Вінниці і в результаті було утворено Вінницьку міську об’єднану територіальну громаду. 

20 листопада 2020 року рішенням 1-ї сесії Вінницької міської ради 8-го скликання Галина Миколаївна затверджена на посаді старости Деснянського старостинського округу.

Коментарі