Чудова пора – літо! Тут і захоплюючі подорожі з рідними, і веселі ігри з друзями. Відпочинок влітку завжди йде на користь, якщо не трапляється надзвичайних пригод. І всюди на відпочиваючих, за їхню необережність, чатує небезпека. Безтурботні літні канікули для дітей подекуди стають неабияким випробуванням, бо кожна дитина потребує більшої уваги, їх чимось треба зацікавити, підказати як веселіше і з користю провести свій вільний час. Як не прикро, але саме під час літнього сезону у нещасних випадках гине велика кількість дітей і дорослих. Щоб відпочинок не приніс нам небажаних проблем ми маємо подбати про свою безпеку, причому заздалегідь.
Дуже важливо знати, як поводитися у надзвичайних ситуаціях та куди звертатися по допомогу при їх виникненні. З цією метою, в бібліотеці організована книжково-ілюстративна виставка: «Подбай про свою безпеку», яка сприяє ознайомленню дітей з природним довкіллям та формування у них навичок безпечної поведінки.
Діти повинні знати про світ небезпек, який їх оточує, мінімізувати можливий ризик, жити в гармонії з собою та з природою. Як поводити себе під час відпочинку на воді? Що робити при отриманні теплового удару? Про те, як захистити себе від різноманітних небезпек, можна дізнатися з книг Людмили Петрановської «Що робити, коли…».
Книга 1. Що робити, коли... Дитинство вважають щасливим та безтурботним часом. Але так про дитинство думають насамперед дорослі. Для самих дітей навколишній світ сповнений небезпек та загадок, а поведінка інших людей може засмучувати та викликати багато запитань. Адже коли вперше стикаєшся з незнайомою ситуацією, дуже легко розгубитися та потрапити в халепу. Можливо, ця книжка не зможе убезпечити дітей від усіх неприємностей, але в першу чергу вона навчить слідувати головному — не втрачати голову та бути готовими діяти!
Завдяки книзі «Що робити, коли...» юні читачі дізнаються: як реагувати на незнайомців на вулиці, чому не варто боятися темряви, що варто завжди мати при собі, які місця не підходять для ігор та прогулянок, про телефони, які варто запам'ятати … та багато іншого!
Книга 2. Що робити коли... Ця чудова книжка — найкращий порадник для дитини! Вона допоможе малюкові не розгубитися, знайти правильний вихід Із різноманітних складних ситуацій, які можуть статися в житті кожної людини.
Унікальне видання про правила поведінки на дорозі, що поєднує гумористичний текст, розвиваючі ігри, чудові емоційні ілюстрації та цікаві факти. З книжкою Ольги Дробишевої «1000 і 1 поворот», ваша дитина надзвичайно швидко та легко опанує абетку дорожнього руху.
Пам'ятка безпечної поведінки під час літніх канікул
- Гуляти й гратися можна в місцях, які призначені для цього.
- Небезпечними для ігор можуть бути сходи, підвали, горища, будівельні майданчики, ліфти.
- Під час ігор у небезпечних місцях можна одержати травми й каліцтва різного ступеня тяжкості.
- Під час ігор не варто демонструвати свою хоробрість одноліткам, стрибаючи з великої висоти, пірнаючи з крутих схилів на велику глибину, здираючись якнайвище на дерева.
- Під час літнього відпочинку слід поводитися так, щоб не мати дорікань із боку дорослих.
- Під час канікул слід, як і раніше, дотримуватися правил техніки пожежної безпеки.
- Не можна брати в руки незнайомі предмети, кидати їх у вогонь, гратися ними. Найкраще повідомити про місце їхнього знаходження дорослим.
- Під час відпочинку на узбережжі слід обов'язково дотримуватися правил поведінки на воді й поблизу неї.
- Одяг та взуття для відпочинку слід вибирати згідно із сезоном.
- Після контакту зі свійськими тваринами слід добре вимити руки з милом та не вступати в контакт з незнайомими тваринами.
- Обережно поводьтеся на дитячих майданчиках, спочатку переконайтеся, що гойдалки, атракціони, перекладини та інші прилади у справному стані.
- Не розмовляйте й не вступайте в контакт із незнайомцями.
- Не відчиняти двері будинку незнайомим особам.
- У разі виникнення пожежонебезпечної ситуації (появи диму, запаху гару) необхідно негайно викликати пожежну бригаду по телефону 101.
- У разі появи запаху газу категорично заборонено включати світло і запалювати сірники, слід негайно провітрити приміщення і викликати аварійну службу газу за телефоном 104.
- У разі виникнення будь-якої надзвичайної ситуації, якщо ви знаходитесь вдома один, слід негайно зв’язатися з ДСНС за номером 102 і розповісти оператору про свою проблему.
Бажаємо всім чудових літніх канікул, сонячної погоди, чудового відпочинку та незабутніх вражень!
Коментарі
Дописати коментар