Кожна людина має власний рецепт щасливого життя. Фундаментом щасливості може бути те, як ми відносимось до грошей, інших людей, до себе та життя у цілому. Будувати здорову взаємодію з іншими ми можемо досягнувши психологічної зрілості. Адже щоб порозумітися, недостатньо говорити однією мовою. Недостатньо розуміти значення слів, які використовують співрозмовники. Багато інформації залишається поза словами: у діях, жестах, міміці, емоціях. Те, як емоції впливають на спілкування і життя, ретельно досліджують із кінця минулого століття. Вміння правильно розуміти і використовувати емоції у повсякденні науковці називають "емоційним інтелектом". Емоційний інтелект — це вміння дати раду своїм і чужим емоціям: точно зрозуміти, оцінити і виразити їх.
Для того, аби дізнатися більше про почуття, мислення, внутрішній світ, світогляд та мотивацію кожної особистості існують книги з психології. Тож усім, хто цікавиться розв'язанням психологічних проблем, я раджу ознайомитися з новинками літератури по психології та виховання дитини.
Марценюк Тамара Чому не варто боятися фемінізму
Як швидко й безболісно позбутися страшних і смішних стереотипів про фемінізм? У новій книжці Тамари Марценюк — огляд основних етапів світового феміністичного руху, його ключових постатей і праць, а також здобутків, що їх нині сприймаємо як належне. Крім історії та теорії, тут багато інформації про сучасні феміністичні тренди, фемактивізм, людей і організації, які нині працюють в Україні задля забезпечення рівних прав для жінок і чоловіків. До кожного розділу — посилання на тексти, фільми, відеолекції та інші корисні ресурси, що стануть у пригоді всім зацікавленим.
Гоулман Деніел Емоційний інтелект
Залежність між інтелектом і життєвим успіхом зрозуміла і майже аксіоматична. А як впливає на життєві здобутки емоційна сфера людини? Які емоційні складники передусім формують нашу долю? Чи можна (і як саме, якщо так) виправити емоційні моделі, закладені в людині, коли вони гальмують її рух до кращого? І взагалі, чи реально об'єднати два слова - "емоційний" та "інтелект" - і не дістати суперечність? ВІдповіді на ці питання дає оперта на наукову базу й водночас легко написана для широкої аудиторії книжка Девіда Ґоулмана - один із безперечних психологічних бестселерів останніх десятиліть.
Питер Ф. Друкер Як управляти собою
Книга «Як управляти собою» – написана одним із бізнес-геніїв ХХ століття, відомим теоретиком менеджменту Пітером Друкером У праці американського класика в галузі менеджменту Пітера Ф. Друкера розглянуто низку важливих питань, що стосуються вміння чути себе й організовувати свою роботу. Які ваші сильні сторони? Як ви працюєте і взаємодієте з людьми? Чи є у вас плани на другу половину життя, завдяки яким можна подолати кризу середнього віку? Як описати тип робочого середовища, в який ви можете зробити найбільший внесок? Відповіді на ці та інші запитання допоможуть вам навчитися управляти собою, щоб ефективніше працювати й досягати бажаних результатів. «Книга Друкера дає нам пораду, яка є найважливішою для успіху, – вважає директорка видавництва #книголав Світлана Павелецька. – Набагато важливішою, ніж тонни self-help романів. Нам усім потрібно відступити крок назад, подивитись у дзеркало і розробити власний підхід до управління собою».
Джон Коттер, Джон Дж. Гебарро Як управляти своїм босом
Книгу «Як управляти своїм босом» – написали Джон Коттер та Джон Ґебарро, професори Гарвардської школи бізнесу та журналісти HBR. Автори книжки дійшли висновку, що взаємодія між босом та підлеглим будується на взаємній залежності. Дійсно, керівнику потрібна підтримка надійних і чесних підлеглих. А менеджерам не обійтися без допомоги начальства при налагодженні контактів з колегами з інших підрозділів, визначенні пріоритетів та отриманні доступу до найважливіших ресурсів. Візьміть на себе обов'язок налагодити вигідне вам обом співробітництво, а для цього вивчіть переваги й недоліки шефа, його цілі, звички і стиль роботи. Цим ви принесете користь не тільки собі, а й іншим. З книги «Як управляти своїм босом» ви також дізнаєтесь: як саме необхідно співпрацювати з шефом; для чого потрібні реалістичні очікування у взаєминах «керівник-підлеглий»; що таке взаємозалежність керівників різних рівнів; як навчитися розвивати та контролювати взаємини, що спираються на поєднувані стилі роботи — ваш і вашого боса.
Мік Вікінг Маленька книга люке
Секрети найщасливіших людей світу Від автора бестселера «Маленька книга хюґе» Подорож до країни щастя… Щастя не має кордонів. Не важливо, де ти мешкаєш, щастя - не територія, а стан душі. Ключі до нього заховані у всьому світі… Саме це доводить у свій новій книжці Мік Вікінг, засновник Інституту дослідження щастя в Копенгагені. Подорожуючи світом, він розкриває секрети найщасливіших людей. Кожна країна має свій рецепт, головне - знайти його складові. Ділячись порадами від щасливчиків з усіх куточків Землі, автор аналізує, що впливає на формування феномену щастя: від приготування вечері чи теревенів із сусідами до життєвих пріоритетів. Ця книжка - путівник, що допоможе відшукати радість та гармонію в повсякденному житті…
Фокс Кейт Спостерігаючи за англійцями
Відома дослідниця Кейт Фокс створила дивовижно точний і напрочуд дотепний портрет англійського суспільства. Вона дослідила англійський національний характер під антропологічним мікроскопом і показала читачам дивну та чарівну культуру, що керується цілими кодексами негласних норм та поведінкових кодів. Правила розмов про погоду чи секс, споживання їжі чи флірт, чим відрізняється «іронічний садовий гном» від звичайного, закони облаштування оселі, видимі та невидимі класові індикатори, особливості славнозвісного англійського гумору — усе це та багато іншого про звички англійців, їхні примхи, виверти та дивацтва у ґрунтовній та веселій книжці Кейт Фокс.
Роман Кушнір «Як виховати щасливу та успішну дитину»
На превеликий жаль, поки що не так багато батьків ставляться до батьківства відповідально, думаючи: а навіщо вчитися виховувати дитину, я і так усе знаю: вищу освіту маю, бізнес розвиваю, собі якусь раду даю, мене он якось виховали без книг, то з якого дива ще хтось вказуватиме, як поводитися з дитиною?
Однак за це поверхневе ставлення доводиться платити дорогою ціною, передаючи свої проблеми у спадок дітям, а потім і онукам. Адже всі без винятку життєві моделі й основні сценарії закладаються у ранньому віці – до 3-5 років! Книга буде цікавою і корисною всім, хто вже мають дітей будь-якого віку, а також тим, хто готуються стати батьками.
Дмитрий Максименко Виховуємо дитину. Практична психологія
Як нам, дорослим, спілкуватися зі своїми дітьми так, щоб створити для них всі умови для гармонійного — інтелектуального, емоційного й осо- бистісного — розвитку? Завдання цієї книги — обговорити з зацікавленим читачем, як це зробити. Перші три частини книги розповідають про те, як дитина вчиться бути самостійною, оволодіває власною поведінкою, як відбувається розвиток мотивації до навчання та пізнавальної потреби тощо. Вирішення цих за- вдань дасть змогу дитині розвиватися цілісно, досягти психічної рівноваги, допоможе досягти успіхів в інтелектуальному та особистісному розвитку. Крім цього, в одному з розділів йдеться про позитивний вплив на пізнавальний розвиток дитини проживання під одним дахом з собакою. В четвертій частині подається невеликий екскурс в історію з описом та порівнянням різних педагогічних систем.
Д. Максименко Коли ваша дитина зводить вас з розуму. Практична психологія
Ніхто з нас не може виховати ідеальну дитину. Так вже влаштована людина. Але ми можемо отримувати більше задоволення від себе і своїх дітей, якщо спробуємо навчитися розуміти себе і свої вчинки. В книзі подано аналіз типових конфліктних ситуацій, які виникають практично в кожній родині, вона допоможе батькам точно і швидко встановити причини негативної поведінки дитини, дасть змогу зрозуміти і засвоїти психологічні рекомендації по вихованню дітей. Книга буде цікава і корисна не тільки батькам, а й професійним психологам, психотерапевтам і консультантам із сімейних стосунків.
Сергій Максименко Якщо підлітку важко навчатись у школі
У цій книзі йдеться про причини шкільної неуспішності і даються відповіді на найбільш поширені питання педагогів і батьків. «Чим можна допомогти підлітку з труднощами в навчанні?», «Які психологічні особли- вості має молодший і старший підліток?», «Як підготувати підлітка у якого труднощі в навчанні до вибору професії?» та багато інших. Наприкінці кожного розділу запропоновано практичні рекомендації і конкретні вправи, які можна використовувати для роботи з підлітками, які відчувають труднощі у навчанні. Книга рекомендується як для педагогів, які працюють з підлітками так і зацікавленим батькам.
Сергій Максименко Як справлятися з гнівом дитини. Практична психологія
Джерелом більшості проблем, які виникають у нашому суспільстві, є незрілі способи вираження гніву. Чому це так? Тому що навичкам правильного поводження з гнівом треба вчити. Вони не приходять самі собою. В родині необхідно вчити зрілому ставленню до гніву. Якщо ми, батьки, не будемо знати, що таке гнів і які прийнятні способи його вираження, то не зможемо навчити своїх дітей правильному поводженню в критичних ситуаціях. У цій книзі ми розглянемо деякі суттєві характеристики гніву, а також способи його вираження. Ми також поговоримо про різні етапи життя наших дітей і про форми вираження гніву на кожному етапі.
Коментарі
Дописати коментар